Bičių produktai ir sveikata, Apie medų

Gydymas medumi. Liaudies medicinos receptai

Medus ir sveikatai, ir groziui

Gydymas medumi – senas, kaip pasaulis, o liaudies medicinos receptai ne tik mūsų šalyje, tačiau ir visame pasualyje dažnai turi savo ingredientų sąraše medaus.  Ko gero daugeliui įprastas skaniausias medaus vartojimo būdas – į skrandį. Labai gardus ir teisingas būdas. Tačiau, kadangi medus žinomas jau tūkstančius metų, žmonės įsigudrino jį ne tik gerti, laižyti, bet ir tepti, įtrinti ir daryti kitokias įdomybes. Taigi, pateikiame įdomių ir naudingų receptų su medumi Jūsų sveikatai ir grožiui.

 

Gydymas medumi įvairiose kultūrose

Medus žinomas jau daugiau nei 8000 metų. Pirmieji isto

riniai šaltiniai, bylojantys apie medaus naudojimą, siekia dar akmens amžių. Plačiai medų vartojo egiptiečiai, romėnai, graikai, kinai, Ajurvedinė medicina.

 • Ajurvedoje medus plačiai naudotas tiek išoriškai, tiek į vidų: gydant odos ligas ir nudeigimus, darant akių kompresus, pagerinant širdies veiklą, nuraminant įsiaudrinusį protą. Vedose medus aprašomas kaip viena didžiausių gamtos dovanų žmogui.
 • Egiptiečiai medų naudojo beveik visuose vaistuose nuo visų ligų, Maža to, medumi dar ir balzamuodavo mirusiuosius.
 • Didysis graikų mokslininkas Hipokratas medų taip pat naudojo labai plačiai: gydė žaizdas, virškinamojo trakto ligas, kvėpavimo takų uždegiminius procesus ir net plikimui gydyti bei kaip kontraceptiką.
 • Islamo kultūroje medus buvo aprašomas kaip labai sveikas gėrimas. Avicena medų rekomendavo net tuberkuliozei gydyti.
 • Per pirmąjį pasaulinį karą Rusijoje medus buvo naudotas paspartinti procesams gydant žaizdas ir jas dezinfakuojant.

Žinoma, kai nebuvo šiuolaikinės medicinos, žmonės naudojo viską, ką tik gali, tačiau kai kurios medaus savybės pastebėtos tada išliko iki šių laikų ir net yra patvirtintos moksliniai tyrimais.

Gydymas medumi šiuolaikinėje medicinoje

Plačiausiai ištirta medaus nauda ir stpriausias poveikis yra prieš įvairius mikrobus. Antibakterinės savybės kovojant su įvairiomis bakterijomis ir grybeliais patvirtintos jau ne vieno mokslinio tyrimo metu.

Moksliniuose tyrimuose naudoti kompresai su medumi ant atvirų žaizdų pasižymėjo neprilimpančiomis ir žaizdai šlapiuoti neleidžiančiomis savybėmis. Medus taip pat padėjo gyti žaizdoms greičiau ir kokybiškiau atsistatyti audiniams sumažindamas randus. Jokia infekcija ar užkrėtimas nebuvo pastebėti tepant medų tiesiogiai ant atvirų žaizdų.

Kaip susiję cukrinis diabetas ir medus bei skrandžio rūgštingumas ir medus jau rašėmė savo įrašuose. Dėl medaus naudos virškinamajam traktui dar norime paminėti ir pagalbą atsistatant žarnyno mikrobiotai (ypač po gydymo antibiotikais) bei gydant žaizdas ir opas.

Dėl stipraus antioksidacinio poveikio ir kitų smulkios molekulinės masės medžiagų, kuriomis pasižymi medaus sudėtis, jis tinkamas ir kosmetinėms reikmėms – odos, plaukų būklei gerinti.

Liaudies medicinos receptai

 • Alergija. Yra mokslininkų teigiančių, jog vietinis medus sumažina sezoninių alergijų simptomus. Taigi, jei Jus kamuoja šienligė ar panašūs negalavimai, juos palengvinti gali lietuviškas medus. Išgerkite juo pasaldintos arbatos puodelį ar tiesiog pasimėgaukite šaukšteliu gryno medaus.
 • Nutukimas, virškinimo sutrikimai. Lietuviškas medus gali padėti saldžiai sulieknėti. Jis greitina medžiagų apykaitą, puikiai pakeičia cukrų, didina gerųjų žarnyno bakterijų skaičių, normalizuoja cukraus kiekį kraujyje. Šaukštelis medaus rekomenduojamas ryte su stikline šilto vandens. Žinoma, derėtų nepamiršti maitintis sveikai ir reguliariai sportuoti.
 • Plaukų kondicionioerius-kaukė. Holivudo žvaigždės teigia, jog medus Jūsų plaukus pavers žvilgančiais ir glotniais vos per pusvalandį. Sumaišykite šaukštą medaus, kiaušinio trynį ir šlakelį aliejaus (alyvuogių, avokadų, kokosų, migdolų ar kt.), įtrinkite viską į plaukus ir galvos odą, apriškite šiltai ir palaukite 30 min.. Po to išplaukite galvą šampūnu ir vėsiu vandeniu. Šis receptas taip pat padės kovojant su pleiskanomis.
 • Kremas – drėkiklis. Kadangi medus turi stiprių antioksidacinių savybių, itin daug vitaminų ir mineralų, grožio specialistai teigia, jog medus – idealus sausos, jautrios odos priežiūrai. Lietuviškas medus suminkštins ir sudrėkins suskirdusią, šerpetojančią odą, o, taip pat, puikiai pasitarnaus ir kaip lūpų balzamas! Medus taip pat gali padėti sumažinti psoriazės, dermatito ir kitų ligų, darančių įtaką odos būklei, simptomus.
 • Lūpų pūslelinė. Jei pajutotete perštėjimą ant lūpos kampučio, vaistinės jau nebedirba, o namų vaistinėlėje nebeturite vaistų nuo lūpų pūslelinės – ne bėda. Medus ne tik sumažins perštėjimą (išbandžiusieji teigia, jog net efektyviau, nei daugelis vaistų) tačiau ir paskatins gijimą.
 • Sausa oda ar lūpos. Nebūtina su medumi kažko daryti. Užtenka užtepti jo ant sausos odos ar lūpų ir palikti pusvalandžiui ar ilgėliau, o po to nusiprasti drungnu vandeniu.
 • Celiulitas. Medaus masažas gali padėti sušvelninti odą ir padaryti celiulitą mažiau pastebimą. Medumi reikia įtrinti šlaunis bei sėdmenis ir pamažu “tapšnoti” priglaudžiant ir atkeliant delnus. Jausmas tikrai nėra pats maloniausias, o ir įgusti reikia, tačiau sako, kad padeda.

Štai tokie įdomūs ir naudingi medaus pritaikymo būdai. Išbandykite ir pasidalykite savo patirtimi su mumis! O gal kurie nors Jūsų išbandyti liaudies medicinos receptai su medumi nustebino savo efektyvumu? Parašykite komentaruose. Nekantriai lauksime. Būkite sveiki, gražūs ir laimingi!

 

Mūsų medus Jūsų sveikatai ir grožiui

 

Liepų medus – vasaros žiedų medus

5.209.20
Pasirinkti svorį This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Pavasarinis medus – pavasario žiedų medus

4.508.60
Pasirinkti svorį This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Medaus korys

4.808.20
Pasirinkti svorį This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Medus su bičių pieneliu (apilaku)

Original price was: €29.70.Current price is: €24.30.

Grikių medus

4.909.10
Pasirinkti svorį This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Lipčiaus medus – rudens žiedų medus

5.209.30
Pasirinkti svorį This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

 

Šiame įraše rėmėmės šiais šaltiniais:

Parašykite komentarą