Labas! Smagu Tave čia matyti

Kadangi užsukai į šią skiltį – matyt, nori susipažinti! Taigi, kaip jau supratai, esame tikrų tikriausi broliai dvyniai bitininkai, kurie myli ir žmones, ir bites bei dievina bičių kūriamus produktus.  Nors mums labai patinka bitininkauti, tačiau pastaruoju metu daug laiko skiriame tiesiog geros nuotaikos kūrimui, klientų džiuginimui ir pasakojimams apie bites tiek internete, tiek mūsų bityne. Juk taip smagu, kai kuo daugiau žmonių su bitėmis išmoksta gyventi taikiai ir jas suprasti.

Nors panašūs, bet labai skirtingi…

Aš Ignas,

bityno vyturys, siuntų su meile pakuotojas, išradėjas ir, žinoma, reklaminis veidas. Mane šis užsiėmimas žavi tuo, jog galiu ne tik bitininkauti ir grožėtis gamta, tačiau ir nudžiuginti žmones. Iš tiesų, neapsakomas jausmas, kai gauni padėką ne tik už siuntinį, tačiau už visas teigiamas emocijas ir geros nuotaikos kūrimą. Tai yra neįkainojama!

O šiaip, jei kas prigriebtų, mielai savaitei kitai palikęs bites Viliui iškeliaučiau į Dakarą ralyje „prasilėkti“…

Aš Vilius,

tai aš dažniausiai atsiliepiu į Tavo skambučius, atrašau į visus komentarus ir žinutes. Na ir, kas be ko, patapus bitininku, teko išmokti būti ir operatoriumi, ir fotografu, ir rašytoju, ir kalbėtoju, ir net šiek tiek menininku… Kaip gali nesižavėti tokiu darbu!

Na, o jei stebite mus socialiniuose tinkluose, turėjote pastebėti, kad labai labai mėgstu gaminti. Ir su medumi, ir be jo…

Bitininkas Vilius

O štai nuo ko viskas prasidėjo…

Atrestauravom seną senelio avilį ir pirmąjį spiečių pasigavom tiesiog nuo šakos… Visada buvome optimistais ? (tik nebandykite to namie)  taip pirmaisiais metais įkurdinome tris avilius. Ir prasidėjo amžina meilė bitėms…

PASKAIČIUOKIM

Štai, kaip keitėsi mūsų avilių skaičius bėgant metams

Kol baigėme vidurinę, jau turėjome 14 bičių šeimų, medų dalijomės su artimiausiais.

 3  ⇒  7 ⇒ 14

Studentaudami labai nesiplėtėm, pasipildėme vos keliomis šeimomis. Tikrai trūko žinių…

21 ⇒ 29 

Kad savo hobį paverstume rimtu užsiėmimu, Vilius išvyko į… Norvegiją ir grįžęs mūsų bityną papildė dar trisdešimčia šeimų. Pradėjome augti.

60 ⇒ 80 ⇒ 130

Po to sekė keletas kelionių į Vokietiją, praktika pas pažangiausias bitininkystės technologijas taikančius bitininkus…

Šią žiemą pas mus žiemoja jau…

315 bičių šeimos

bitynas

Nemeluosim, buvo visko: ir džiugių akimirkų, ir klaidų, ir atradimų, ir pamokų…

Bet dabar jau galime didžiuotis Lietuvos „Metų ūkis 2020“.

„Patys geriausi mūsų darbai yra tie, kuriuos dirbame laisva valia ir su įgimtu polinkiu.“
(pranc. Charles de Montesquieu)

Konkurso „Metų ūkis 2020“ apdovanojimas mums yra labai simboliškas – vainikuojantis ilgamečio bitininkavimo rezultatus ir taikliai atspindintis kantrų darbą, sudėtas pastangas ir širdis.
Mums garbė, kad nacionalinės reikšmės konkurse, kurio esminis principas yra pastebėti tuos, kurie pastaraisiais metais yra padarę didžiausią ūkio vystymosi pažangą, buvome įvertinti „už indėlį vystant šalies bitininkystę ir darbą, kurio imamės su nuoširdžiu atsidavimu ir meile“.
Konkurso pirmasis etapas buvo organizuojamas savivaldybėse. Lietuvos ūkininkų sąjungos Kupiškio skyrius jau 2020 m. liepos viduryje paskelbė išrinktus „Metų ūkis 2020“ konkurso nugalėtojus rajone.
Truputi palaukus, 2021 m. liepos 6 d., mums buvo įteikta Kupiškio rajono mero padėką „už Kupiškio krašto garsinimą plėtojant bitininkystės tradicijas ir prasmingas edukacines veiklas“, o 2021 m. liepos 15 d. – pagrindinis konkurso „Metų ūkis 2020“ apdovanojimas.

Esame nuoširdžiai dėkingi visiems už įvertinimą ir nuoširdų palaikymą!