LINKSMOS EDUKACIJOS APIE BITININKYSTĘ IR DRAUGIŠKAS BITES

Taip taip, gerai perskaitėte – apie bitininkystę ir draugiškas bites! Daugelis mūsų, išgirdę žodį „bitė“, nevalingai krūpteli ir jau įsivaizduoja tinstantį žandą arba jaučia nevalingai trūkčiojantį akies voką. Kodėl taip yra? Tikriausiai dažnam nors kartą gyvenime yra įgėlusi bitė, siaubingai nemalonus jausmas! Tad natūralu, jog baimė bitėms pas mus įsikerojusi iki kamieninių ląstelių. O ar žinote, kad ta paniška baimė ir išprovokuoja aistringus karalienių „bučinius“?

EDUKACIJŲ TIKSLAS

Pagrindinis mūsų linksmų edukacijų vaikams ir suaugusiems tikslas – supažindinti su bičių pasauliu iš taip arti, kad natūraliai jų baimę pakeistų tauresni jausmai – pagarba, susižavėjimas, o gal net meilė. O nesistebėti

karalienėmis tiesiog neįmanoma. Toks mažas vabzdys gali nukeliauti galybes kilometrų, sukurti sielą gydančius produktus, puoselėti nuolat atsinaujinančią ir tobulus bendravimo įgūdžius įvaldžiusią šeimą. Kuo labiau įsigilini, tuo stipriau norisi savo patirtį perduoti kitiems.

PIRMIEJI ŽINGSNIAI IR ŠUOLIS

Pradėjome nuo darželių, mokyklų, įmonių ir vasaros renginių – vos kelių edukacijų per metus. Vėliau įsidrąsinome lankytojus kviestis į svečius – apsilankyti „Brolių medaus“ bityne. Kad viskas būtų kaip ant delno, savo rankomis susikonstravome išmanųjį avilį. Pasiteisino. Pastebėjome, kad vaikų baimė bitėms išgaruoja ties pirmuoju šviežio medaus lašu, suaugusiųjų – ties įpusėjusiu stiklainiu, bet visiems laikams! Šiuo metu turime apie 150 linksmų edukacijų per metus ir nežadame sustoti.

KĄ VEIKIAME EDUKACIJŲ METU?

Prisiekiame – tikrai nesnaudžiame kaip tranai aviliuose! Kartu keliaujame prie bičių ir susipažįstame su ilgu ir įdomiu procesu, iki kol medus atsiranda ant mūsų stalo. Mielai pasakojame, kaip yra auginamos bičių motinėlės, kokiu būdu jos yra ženklinamos, kaip jas supakuojame ir siunčiame kitiems bičiuliams paštu. Žinoma, medus liejasi per kraštus: degustuojame natūralius darbininkių produktus. Taip pat sukame žvakes ir liejame žaisliukus. Žodžiu, kur saldu, ten visada smagu!

MŪSŲ EDUKACIJAS JAU PALANKĖ DALYVIŲ

0

PIRMIEJI ŽINGSNIAI IR ŠUOLIS

 • Susisuksime po natūralaus bičių vaško žvakę;
 • Išsiliesime mielą bičių vaško dovanėlę (žvakę / žaisliuką ant eglutės ar kt.);
 • Sužinosime daug įdomybių iš bičių gyvenimo;
 • Skanausime „Brolių medaus“ produkcijos;
 • Stebėsime bites iš arti.
 • Kaina: vaikams 10 €,  suaugusiems 12 €;
 • Dalyviai: vaikai nuo 3 metų ir suaugusieji;
 • Galite atvykti pagal „Kultūros pasą“;
 • Grupės: nuo 10 iki 40 asmenų;
 • Edukacijos vyksta brolių medaus bityne;
 • Galime atvykti ir pas Jus!

SVARBU, KAD EDUKACIJŲ METU BŪTŲ PATOGU

Kai pradėjome vesti edukacines pamokas vaikams ir suaugusiems, pamanėme, būtų puiku turėti atskirą erdvę, kuri talpintu būrį žmonių, turėtų pakankamai vietos platiems stalams, patogioms kėdėms ir būtų saulėta. Būtinai su didžiule lauko terasa.

Prisisvajojome! 2022 metais į mūsų dar mediena, laku ir dažais kvepiantį, medaus spalvos edukacijų namą pakvietėme pirmuosius lankytojus. Jame be proto patogu, o svarbiausia, visiems kartu susėdus, jauku ir smagu.

SMAGIAUSIAS LAIKAS

KAI DALIJIESI TUO, KĄ TURI GERIAUSIO

Būtinai užsukite į svečius!

Broliai bitininkai – Ignas ir Vilius Jackevičiai