Bičių produktai

Bičių duonelė ir žiedadulkės. Kaip vartoti?

bičių duonelė ir žiedadulkės. Kaip vartoti

Kad bičių žiedadulkės ir bičių duonelė yra maži stebuklų pilni kamuoliukai nesiginčys niekas. Jie pilni gamtos dovanų: vitaminų, mineralų, fermentų ir kitų veikliųjų medžiagų, kurias išvardyti reikėtų ilgo sąrašo. Tam, kad šios medžiagos būtų geriausiai įsisavinamos, reikėtų šį tą žinoti. Taigi trumpai papaskosime, kaip vartoti bičių žiedadulkes ir bičių duonelę.

Iš kur atsiranda bičių duonelė ir bičių žiedadulkės?

Žiedadulkes bitės surenka belakiodamos po laukus ir rinkdamos nektarą. Prie plaukuotų bičių kojelių prilimpa žiedadulkių nuo kiekvieno žiedo, ant kurios ji nutupia, kol susiformuoja maži žiedadulkių kamuolėliai. Bitininkai naudoja specialius rinktuvus prie įėjimo į avilį, pro kurias pralindusios bitės darbininkės „nusišukuoja“ žiedadulkes ir jos nukrenta į specialią talpą. Vėliau jos džiovinamos temperatūroje, kuri atitinka avilio temperatūrą tam, kad būtų prailgintas jų vartojimo laikas.

Bičių duonelė – tai nepanaudotos žiedadulkės, kurias bitės sandėliuoja į korio akutes ir užpila medumi. Taigi bičių duona – tai meduje fermentuotos žiedadulkės. Fermentacijos procesas ne tik pakeičia žiedadulkių savybes, jos tampa lengviau įsisavinamos, tačiau ir suteikia duonelei lengvai rūgštų poskonį – kaip tikros duonos.

Geriausiai įsisavinama skystyje

Tiek duonelė tiek bičių žiedadulkės geriausiai įsisavinamos tada, kai jos yra ištirpusios skystyje. Todėl, kad ir kaip keistai benuskambėtų, labiausiai rekomenduojama gerti bičių duonelės ar žiedadulkių arbatą. Jei to labai nesinori daryti, tada rekomenduojame ilgai kramtyti, čiulpti šias sveikatos bombikes, nes burnoje vyksta didelė dalis absorbcijos.

Kaip vartoti bičių žiedadulkes ir duonelę?

Bičių duonelę gali vartoti tiek vaikai, tiek suaugusieji.  Bičių duonelės nauda ir vartojimas išsamiai aprašyti mūsų straipsnyje “Bičių duonelės nauda, savybės ir vartojimas“. Žiedadulkių nerekomenduojama duoti itin mažiems vaikams, nes jose yra daugiau alergenų (panašių, kaip šienligės sukėlėjai). Suaugusiesiems rekomenduojama gerti po vieną arbatinį šaukštelį žiedadulkių per dieną. Mažiems vaikams reikėtų duoti tiek duonelės gabalėlių, kiek jiems yra metų. Tam, kad organizmas nepriprastų, geriausia vartoti duonelę ir žiedadulkes pakaitomis kas tris savaites ar mėnesį.

Stebuklinga arbatėlė

Tam, kad ne Jūs bijotumėte virusų, bet jie Jūsų, mes rekomenduojame kas rytą išgerti laiko patikrintos imunitetą ir visą organizmą stiprianančios arbatos:

  • Arbatinį šaukštelį bičių duonelės ar bičių žiedadulkių užpilkite šiltu (ne karštu!) vandeniu ir gerai išmaišykite;
  • Įdėkite šaukštelį medaus ir palengva palaikydami burnoje ir paskanaudami išgerkite visą puodelį;
  • Geriausia gerti šią arbatą ryte dar prieš valgį. Ypač šaltuoju metų laiku.

Mūsų blog’e rasite ir daugiau patarimų, kaip stiprinti imunitetą natūraliai.

Nepamirškite, kad nors ir stebuklinga ta bičių duonelė ir bičių žiedadulkės, tačiau tai yra natūralūs bičių produktai, kurių veikimas pagrįstas ilgalaikiu vartojimu. Tad, jei norite sustiprinti organizmą prieš gripo sezoną ar daug įtampos reikalaujančius įvykius, pradėkite vartoti šį gėrimą bent prieš mėnesį. Būkite sveiki ir šypsokitės!