Patarimai, kaip stiprinti imunitetą natūraliai

3 būdai, kaip apsisaugoti nuo virusų

Virusai puola iš visų pusių. Draugė pataria viena, gydytojai kita, o bitininkai irgi turi ką šiuo klausimu pasakyti. Taigi, kaip bičių produktų pagalba apsiginti nuo mažų nematomų priešų, kurie gali sukelti labai nemažas ir matomas bėdas?

 

Saugokime organizmo „vartus“

Nosis, akys ir burna – tai vieni pagrindinių virusų vartų į mūsų organizmą. Jei mūsų oda sveika, jos raginis sluoksnis patikimai apsaugo nuo ligos sukėlėjų. Gleivinės – daug lengviau pažeidžiamos. Tiek mūsų burna, tiek nosis turi pirminius patikros ir apsaugos punktus – plaukelius, migdolus, kur sulaikomos bakterijos ar virusai. Tačiau virusai, būdami labai maži kartais ima ir prasprunka nepastebėti gilyn į mūsų organizmą. Tam, kad juos sustabdytume galime naudoti išorines apsaugos priemones – propolio aliejus, tepalus, pikio purškalą.

bičių pikis - propolisAliejais tepame nosies landas, lūpas ar kitas gleivines 2-4 kartus per dieną. Tai ypač aktualu padaryti prieš išeinant iš namų. Propolio purškalą į gerklę purškiame  taip pat 2-4 kartus per dieną po 1-2 įpurškimus. Pajutę peršalimo ar kitus susirgimo simptomus šiuos tepalus ir purškalus galime naudoti net 8-10 kartų. Pagrindinė veiklioji medžiaga  propolis turi skausmą malšinantį poveikį, o taip pat veikdamas tiesiogiai bičių pikis naikina daugelį mikroorganizmų. Todėl vartoti purškalus ar aliejus reikia reguliariai, o po jų vartojimo reikėtų negerti ir nevalgyti bent 15 min.

Stiprinkime save

Siaučiant virusams visi nuolat kalba apie imuninės sistemos stiprinimą, tačiau stipri imuninė sistema negalima, jei nesustiprinsime ir visų pagalbininkių – virškinimo bei nervų sistemų. Tam, kad sustiprintume organizmą, pamaitintume jį naudingais vitaminais, mineralais ir kitomis medžiagomis  labiausiai tinkantys bičių produktai yra medus, žiedadulkės, bičių duonelė ir bičių pienelis.

Bičių pienelį rekomenduojama vartoti dar nepajutus ligos simptomų ar jau praėjus ūmiai fazei ir tik tiems, kurie neturi padidėjusio kraujospūdžio. 14 dienų kurso metu vartojame po 75 mg bičių pienelio du kartus per dieną (iki pietų) lėtai sučiulpdami jį burnoje. Po to padarome pertrauką.

Žiedadulkes vartojame po 2-3 arbatinius šaukštelius, o duonelę po 1-2 šaukštelius 2 kartus per dieną. Galima lėtai kramtyti ir sučiulpti burnoje, arba pasidaryti gėrimą su šiltu vandeniu. Stiklinė šilto vandens padės geriau įsisavinti visas naudingąsias medžiagas. Kaip viską pasidaryti rasite čia: ryto gėrimas

Taip pat per  dieną rekomenduojama suvalgyti 1-2 šaukštus medaus. Sergant – dar daugiau. Tai nesunkiai galima padaryti cukrų keičiant medumi bei vartojant medų su įvairiais sveikatinančiais prieskoniniais mišiniais, uogomis (ypač bruknėmis ar spanguolėmis), krienais ir net česnaku.

Rūpinkimės savimi visada

bičių produktaiVisų sveikatinančiu ir organizmą valančių, imunitetą gerinančių ir visokiausių kitokiausių priemonių pagrindinis veikimo garantas – sistemingas vartojimas. Nesvarbu, vartojate bičių produktus, vitaminus iš vaistinės, žolelių arbatas ar citrinos sultys. Natūralūs sveikatai padedantys produktai veikia tik tada, kai vartojami pakankamai ilgą laiko tarpą. Todėl bičių produktus rekomenduojama naudoti 2-4 savaičių kursais. Medų galima vartoti nepertraukiamai.

Šiuo metų laiku reikėtų vartoti bičių produktus tiek išoriškai, tiek į vidų – derinti propolį su bičių duonele ar žiedadulkėmis ir nepamiršti propolio purškalų. Jie – pastiprinimas pirmąjai mūsų gynybos linijai.

 

Visus patarimus parengėme vadovaudamiesi apiterapeutų asociacijos suteikta informacija tiems, kurie bičių pagalba nori išlikti sveiki, jaunatviški ir laimingi. Vartojimo rekomendacijos skirtos 15-75 metų asmenims kurie jau yra vartoję bičių produktų ir neturi jiems alergijos. Jei dar nebandėte bičių produktų – pradėkite naudoti mažais kiekiais ir stebėkite save. Jei sergate lėtinėmis ligomis dėl bičių produktų vartojimo konsultuokitės su gydytoju. Išlikime sveiki ir laimingi  ?