Bičių produktai, Bičių produktai ir sveikata

Bičių duonelės gydomosios savybės

bičių duonelės gydomosios savybes

Bičių duonelė (duona) – mums vaistas, o bitėms – maistas. Tai labai koncentruota vitaminų ir mineralų „bombytė“ vienoje korio akutėje. Savotišką duonos poskonį jai suteikia fermentai. Kuo ji gali būti naudinga mums? Apie tai, kokios yra bičių duonelės gydomosios savybės – šiame įraše.

 

Ir širdžiai, ir kraujotakai

Nors bičių duonelė neįregistruota jokiame vaistinių medžiagų sąraše, tačiau žinios apie jos gydomąsias  savybės jau ne vieną tūkstantmetį perduodamos iš kartos į kartą. Kai kurios žinios jau patvirtintos ir moksliniais tyrimais. Prieš gerus kelis dešimtmečius nustatyta, jog tam tikros bičių duonelės dozės (po vieną arb. Šaukštelį per dieną suaugusiesiems) padeda padidinti hemoglobino kiekį sergant mažakraujyste. 2010 metais atliktas tyrimas parodė, jog 15 g bičių duonelės du kartus per dieną sumažina cholesterolio kiekį net trečdaliu ir padeda kovojant su ateroskleroze.

Bičių duonelės gydomosios savybės naudingos ne tik bitėms, bet ir žmonėms.

Bičių duonelės gydomosios savybės naudingos ne tik bitėms, bet ir žmonėms.

Virškinimo sistemai 

Bičių duonelės gydomosios savybės virškinimo sistemai pastebėtos dar seniau. Medumi ir bičių duonele būdavo gydomos skrandžio, kepenų ligos. Dėl didelio antioksidantų kiekio bičių duonelė turi detoksikuojantį poveikį. Vartojant ją valomos kepenys, jų veikla suaktyvėja. Be to, bičių duonelės kramtymas skatina skrandžio sulčių išsiskyrimą ir turėtų palengvinti virškinimą bei maisto medžiagų pasisavinimą.

Dezinfekuojamės

Lietuvoje atliktas Vilmos Baltrušaitytės ir kt. medaus ir bičių duonelės tyrimas atskleidė, jog tam tikros medaus rūšys bei bičių duonelė gali padėti kovojant su įvairios kilmės stafilokokais. Po šio tyrimo buvo padaryta išvada, jog medus gali būti puikus priešuždegiminis ir antimikrobinis preparatas, taip pat ir bičių duonelė. Tiesa, ne visa tirta produkcija sumažino stafilokokų populiaciją – pagerėjimas nebuvo pastebėtas naudojant kaitintą bei parduotuvėse rastą medų. Todėl itin svarbu, kaip produkcija buvo laikoma iki kol mes nuspręsime pažaisti vaistininkus.

Bičių duonelė ir jos savybės plačiau aprašyti mūsų blog’o straipsnyje “Bičių duonelės nauda, savybės ir vartojimas“.

Taigi, nors oficialiai daugelis bičių produktų dar nepripažįstami vaistiniais preparatais, tačiau savo puikiu veikimu jie be niekieno pagalbos sugebėjo įtikinti daugelį, kurių namuose nuo peršalimo geriama arbata su medumi, ar peršalimo profilaktikai vartojama bičių duonelė. Bičių duonelės gydomosios savybės neišsenka ir neapsiriboja čia išvardytomis, tad pabandykite paragauti šių mažų saulės gabalėlių, stebėti savo savijautą ir būtinai parašykite mums, kokią naudą šis ritualas teikia Jums ?

 

 

Parašykite komentarą