Bičių produktai ir sveikata

Kasa ir medus. Ar cukrinis diabetas – priežastis atsisakyti medaus?

Medus ir kasa

Medus – ir vaistas, ir maistas, ir desertas, ir užkandis. Pastaruoju metu jo suvartojama vis daugiau todėl dažnai kyla klausimų ar jį saugu vartoti sergant įvairiomis ligomis. Šiandien pakalbėsime ar kasa ir medus teigiamai veikia vienas kitą, ar cukrinis diabetas ir medus suderinami bei pasidalysime keletu liaudies receptų.

 

Kas yra kasa?

Kasa yra žmogaus liauka ir labai svarbi. Nors ji gana maža, bet sutrikus jos veiklai sutrinka ir viso organizmo funkcionavimas. Žmogaus organizme kasa atsakinga už keletą fukcijų. Dvi pagrindinės – virškinimo fermentų gamyba ir insulino produkavimas bei išskyrimas į kraują. Kadangi kasos virškinimo fermentai padeda suvirškinti visas maisto medžiagas (baltymus, riebalus ir angliavandenius), sutrikus šiai funkcijai maistas nėra normaliai virškinamas ir tai pavojinga ne tik sveikatai, bet ir gyvybei.

Insulinas svarbus tuo, kad padeda gliukozei esančiai kraujyje ir absorbuotai iš virškinamojo trakto patekti į ląsteles ir suteikti joms energijos. Sutrikęs energijos tiekimas ląstelei lygus sutrikusiam benzino padavimui į variklį – toli nenuvažiuosi. Taigi su kasa juokauti neverta.

Kasos ligoskasos ligos

Vieni dažniausių kasos susirgimų – cukrinis diabetas ir pakreatitas.

Cukrinis diabetas ir medus.

Cukrinio diabeto metu insulinas (dėl jo nepakankamo kiekio arba dėl rezistentiškumo jam) nepajėgus padėti į audinius patekti kraujo gliukozei. Deja, bet saldus kraujas nėra pageidautinas mūsų organizme. Ilgainiui pažeidžiamos smulkiosios kraujagslės ir galima audinių nekrozė, diabetinė pėda ar net galūnės amputacija. Vienas pagrindinių cukrinio diabeto (antro tipo) gydymo metodų yra sveikas gyvenimo būdas – dieta ir sportas. Kadangi dietoje labai sumažinamas greitųjų angliavandenių kiekis dažnai bijoma vartoti ir medaus.

Visgi kasa ir medus vienas kitam ne tik netrukdo, bet net ir padeda. Nuolat atliekami moksliniai tyrimai su medumi, kuriais skiekiama išsiaiškinti visas medaus terapines galias bei poveikį sergant daugeliu ligų. Ne išimtis ir cukrinis diabetas. Atrasta, jog, nepaisant to, kad medus beveik grynas angliavandenis, jo sudėtis tokia nepaprasta, kad netgi padedam mažinti gliukozės kiekį kraujyje ir yra daug sveikesnė bei labiau toleruojama alternatyva cukrui nei įvairūs saldikliai. Plčiau apie tai mūsų įraše “Medaus sudėtis”. 

Pankreatitas

Pankreatitas klastinga liga. Kasos uždegimas turi didžiulę įtaką kasos funkcijoms. Ypač jei jis ūmus. Todėl šiuo atveju vartoti medų rekomanduojama tik pasitarus su gydytojais. Kadangi medus padeda kasai funkcionuoti poūminiu ir gijimo laikotarpiu jis gana dažnai rekomenduojamas, tačiau ūmiuoju periodu jo patartina vengti.

Kaip kasa ir medus „draugauja“?

Iki galo nėra išsiaiškinti tikrieji jų susikalbėjimo mechanizmai, tačiau jau ne vieneri tyrimai patvirtino, kad medus mažina gliukozės kiekį kraujyje ir didina insulino taip padėdamas kontroliuoti cukriniu diabetu sergančio žmogaus savijautą. Maža to, medus turi didžiulę įtaką žarnyno gerosioms bakterijoms nuo kurių priklauso viso žmogaus organzmo būklė. liaudies receptai kasai

Kadangi meduje didelis paprastųjų angliavandenių, jam suvirškinti reikia gerokai mažiau virškinimo fermentų, nei cukrui, todėl kasa labiau tausojama, ji nepervargsta. Jei deriname tai su mažesniu riebalų kiekiu – virškinimas tampa sklandesniu.

Taip pat neseniai rašėme ir apie skrandžio rūgštingumą ir teigiamą medaus poveikį mažinti rėmens simptomams, taigi medus teigiamai veikia visą virškinamąjį traktą ir ne tik.

 

Kasa ir medus. Liaudies receptai jos sveikatai palaikyti

 Česnakas su medumi

Sutrinkite skiltelę česnako su medumi ir vartokite po kiek mažiau nei arbatinį šaukštelį ryte prieš valgį. Liaudies medicinos atstovai sako tai padeda stiprinti imunitetą padidinant audinių regeneracinius procesus. Kasa – ne išimtis.

 

Varnalėšų sultys su medumi

Stiklinę varnalėšų lapų sulčių sumaišius su keletu šakštų medaus, sako, gaunamas stebuklingas gėrimas. Vos pora šaukštų 30 min prieš valgį tris kartus per dieną ne tik pagerina apetitą, tačiau padeda pašalinti toksinus, turi stiprų priešuždegiminį antibakterinį poveikį visoms organizmo sistemoms, bet ypač – virškinimo organams.

 

Stiklinė šilto pieno su medumi

Pasirodo, taip pamėgras „vaistas: nuo peršalimo gali padėti ir mūsų kasai. Rekomenduojama šį pieną gerti ryte ir po jo nevalgyti apie keturias valandas. Jau po savaitės savijauta turėtų pagerėti ir dingti sunkumo jausmas.

 

Medus ir kasa tikrai nesipyksta, todėl nereikėtų bijoti jo vartoti dėl didelio angliavandenių kiekio. Visgi, čia svarbu saikas, o taip pat ir gydytojo konsultacija, jei sergate kokia nors virškinamojo trakto ir ypač kepenų liga. 

 

Mūsų medus Jūsų sveikatai:

 

Liepų medus – vasaros žiedų medus

5.209.20
Pasirinkti savybes This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Pavasarinis medus – pavasario žiedų medus

4.508.60
Pasirinkti savybes This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Lipčiaus medus – rudens žiedų medus

5.209.30
Pasirinkti savybes This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Grikių medus

4.909.10
Pasirinkti savybes This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Medaus korys

4.808.20
Pasirinkti savybes This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

 Šaltiniai, kuriais rėmėmės šiame įraše:

 

1 thoughts on “Kasa ir medus. Ar cukrinis diabetas – priežastis atsisakyti medaus?

  1. Laima parašė:

    Labai gera informacija aciu

Parašykite komentarą