Bičių produktai ir sveikata

7 patarimai, kaip stiprinti imunitetą natūraliai

3 būdai, kaip apsisaugoti nuo virusų

Virusai puola iš visų pusių. Draugė pataria viena, gydytojai kita, o bitininkai irgi turi ką šiuo klausimu pasakyti. Pasidalysime 7 mūsų išbandytų patarimų, kaip stiprinti imunitetą natūraliai.

 

Kodėl svarbu stiprinti imunitetą?

Imunitetas – tai mūsų ginklas. Bitės turi geluonis, o mes – tik savo imunitetą. Nuo jo reakcijos į aplinką priklauso mūsų savijauta, nuotaika ir sveikata. Kai mus užpuola koks nelabasis virusas ar bakterija, mūsų imunitetas ima jį vyti lauk pasitelkdamas įvairiausius ginklus. Stiprinti imunitetą labai svarbu dėl to, kad kuo jis pajėgesnis, tuo greičiau ir paprasčiau susidoroja su ligų sukėlėjais. Dažnai net greičiau, nei imame jausti pirmuosius ligos požymius. Tuo tarpu pasyvokas ir organizmo resursų neturintis imunitetas leidžia ligai įsismarkauti, padažnina komplikacijų tikimybę.

Kaip stiprinti imunitetą natūraliomis priemonėmis?

Imuniteto stiprinimas liaudiškai kartais vadinamas grūdinimusi – tai organizmo atsparumo ligoms didinimas. Pirmiausia norime pabrėžti, kad imunitetas nesusiformuoja per vieną dieną – tam turi atsinaujinti ląstelės, prisikaupti įvairiausių medžiagų, įvykti reikalingų baltymų sintezės ir kiti procesai. Todėl nesvarbu kokiomis priemonėmis stiprinsite imunitetą, efekto per kelias dienas tikėtis neverta. Imuniteto stiprinimas – tai nuolatinis darbas.

1. Fizinis aktyvumas

Aktyvus pasivaikščiojimas, bėgiojimas, fiziniai pratimai, darbas su svoriais – visa fizinė veikla gerina imuninės sistemos darbą. Mokslininkai nustatė, kad sportas įvairiais mechanizmais padeda apsisaugoti nuo senėjimo išlaikydamas imuninės sistemos aktyvumą.

2. Kokybiškas miegas

Miego metu mūsų kūnas atsistato. Jis pailsi nuo streso (gaminama mažiau kortizolio ir adrenalino) ir tuo pat metu imuninė sistema gali geriau atsistatyti bei stiprėti. Tas pats būdinga ir sergant – ne veltui ligos metu norime daugiau miegoti – miegas pagreitina sveikimo procesą. Suaugusiam žmogui rekomenduojama miegoti ne trumpiau nei 7 valandas ir laikytis paros rėžimo. Tai padeda sumažinti įvairiapusį stresą, kuris slopina imuninę sistemą bei skatina ją atsistatyti, veikti. Todėl pirmiausia pradėkime imunitetą stiprinti susidarydami aiškų darbo ir poilsio bei miego rėžimą.

3. Streso valdymas

Stresas ir imunitetas susiję tiesiogiai. Kuo daugiau streso – tuo mažiau imuniteto. Streso hormonai ne tik sutrikdo jau anksčiau aprašytą miegą, tačiau ir mobilizuoja visą organizmą kovai su kažkokia grėsme, todėl jis nebeturi laiko ruoštis kovai su mikroorganizmais. Ilgalaikis stresas alina kūną, kuris tampa nepajėgus kovoti. Jei kada susirgote tada, kai labai norėjote poilsio nuo visko, tačiau sau to neleidote, didelė tikimybė, kad organizmas tiesiog nebesugebėjo pasipriešinti visiems neigiamiems veiksniams ir pasidavė taip priversdamas Jus “pailsėti” susirgus. Išmokime kontroliuoti stresines situacijas, nusiraminti ir mažinti nerimą: skaitykime knygas, žiūrėkime filmus, klausykimės muzikos ar kt.

4. Mitybos įpročiai

Nesveikas maistas sukelia organizmui savotišką stresą. Be to, mes negauname visų reikalingų medžiagų. Imuninė sistema kaip namas – jei nėra plytų jos niekaip nepastatysi. Todėl būtina rūpintis pilnaverte mityba. Taip pat turėjote girdėti posakį, jog imunitetas yra mūsų žarnyne ir jis gana taiklus. Sveikas ir gerai veikiantis žarnynas ne tik aprūpina mumis maisto medžiagomis ir vitaminais bei mineralais gerai suvirškindamas maistą, tačiau ir suardo daug patogenų. Ypač skrandyje. Taigi virškinamojo trakto sveikata padeda pagerinti imuninės sistemos formavimąsi ir veikimą.

Imuninės sistemos stiprinimas su bičių produktais

Tai, ką išvardijome anksčiau yra vieni pagrindinių veiksnių, kad galėtume džiaugtis stipriu imunitetu. Jei mums visa tai pavyksta, galima į mitybą bei gyvenimo būdą įtraukti ir imunitetą stiprinančių maisto papildų ar produktų. Vieni tokių – bičių produktai, kurie mūsų liaudies medicinoje vartojami ne vieną šimtmetį. Tad jei galvojate, kaip stiprinti imunitetą natūraliai – pateikiame keletą rekomendacijų.

5. Saugokime organizmo „vartus“

Nosis, akys ir burna – tai vieni pagrindinių virusų vartų į mūsų organizmą. Jei mūsų oda sveika, jos raginis sluoksnis patikimai apsaugo nuo ligos sukėlėjų. Gleivinės – daug lengviau pažeidžiamos. Tiek mūsų burna, tiek nosis turi pirminius patikros ir apsaugos punktus – plaukelius, migdolus, kur sulaikomos bakterijos ar virusai. Tačiau virusai, būdami labai maži kartais ima ir prasprunka nepastebėti gilyn į mūsų organizmą. Tam, kad juos sustabdytume galime naudoti išorines apsaugos priemones – propolio aliejus, tepalus, pikio purškalą. Kaip juos pasigaminti aprašėme įraše “Kaip paruošti bičių pikio ekstraktą”

bičių pikis - propolisAliejais tepame nosies landas, lūpas ar kitas gleivines 2-4 kartus per dieną. Tai ypač aktualu padaryti prieš išeinant iš namų. Propolio purškalą į gerklę purškiame  taip pat 2-4 kartus per dieną po 1-2 įpurškimus. Pajutę peršalimo ar kitus susirgimo simptomus šiuos tepalus ir purškalus galime naudoti net 8-10 kartų. Pagrindinė veiklioji medžiaga  propolis turi skausmą malšinantį poveikį, o taip pat veikdamas tiesiogiai bičių pikis naikina daugelį mikroorganizmų. Todėl vartoti purškalus ar aliejus reikia reguliariai, o po jų vartojimo reikėtų negerti ir nevalgyti bent 15 min. Plačiau apie bičių pikį paskaityti galite mūsų įraše “Kas yra propolis, kokia jo nauda mums ir kaip jį vartoti”.

 

6. Stiprinkime save

Siaučiant virusams visi nuolat kalba apie imuninės sistemos stiprinimą, tačiau stipri imuninė sistema negalima, jei nesustiprinsime ir visų pagalbininkių – virškinimo bei nervų sistemų. Tam, kad sustiprintume organizmą, pamaitintume jį naudingais vitaminais, mineralais ir kitomis medžiagomis. Tam bene labiausiai tinkantys bičių produktai yra natūralus medus, žiedadulkės, bičių duonelė ir bičių pienelis.

Bičių pienelį rekomenduojama vartoti dar nepajutus ligos simptomų ar jau praėjus ūmiai fazei ir tik tiems, kurie neturi padidėjusio kraujospūdžio. 14 dienų kurso metu vartojame po 75 mg bičių pienelio du kartus per dieną (iki pietų) lėtai sučiulpdami jį burnoje. Po to padarome pertrauką.

Žiedadulkes vartojame po 2-3 arbatinius šaukštelius, o duonelę po 1-2 šaukštelius, kartą per dieną. Vartoti 2-4 savaičių kursais, vieną produktą pasirinktai. Galima lėtai kramtyti ir sučiulpti burnoje, arba pasidaryti gėrimą su šiltu vandeniu. Stiklinė šilto vandens padės geriau įsisavinti visas naudingąsias medžiagas. Kaip viską pasidaryti rasite čia: ryto gėrimas

Taip pat per  dieną rekomenduojama suvalgyti 1-2 šaukštus medaus. Sergant – dar daugiau. Tai nesunkiai galima padaryti cukrų keičiant medumi bei vartojant medų su įvairiais sveikatinančiais prieskoniniais mišiniais, uogomis (ypač bruknėmis ar spanguolėmis), krienais ir net česnaku.

7. Rūpinkimės savimi visada

bičių produktaiVisų sveikatinančiu ir organizmą valančių, imunitetą gerinančių ir visokiausių kitokiausių priemonių pagrindinis veikimo garantas – sistemingas vartojimas. Nesvarbu, vartojate bičių produktus, vitaminus iš vaistinės, žolelių arbatas ar citrinos sultys. Natūralūs sveikatai padedantys produktai veikia tik tada, kai vartojami pakankamai ilgą laiko tarpą. Todėl bičių produktus rekomenduojama naudoti 2-4 savaičių kursais. Medų galima vartoti nepertraukiamai.

Šiuo metų laiku reikėtų vartoti bičių produktus tiek išoriškai, tiek į vidų – derinti propolį su bičių duonele ar žiedadulkėmis ir nepamiršti propolio purškalų. Jie – pastiprinimas pirmąjai mūsų gynybos linijai.

 

Tai tiek patarimų, kaip stiprinti imunitetą natūraliai.  Visus patarimus apie bičių produktų vartojimą parengėme vadovaudamiesi apiterapeutų asociacijos suteikta informacija tiems, kurie bičių pagalba nori išlikti sveiki, jaunatviški ir laimingi. Vartojimo rekomendacijos skirtos 15-75 metų asmenims kurie jau yra vartoję bičių produktų ir neturi jiems alergijos. Jei dar nebandėte bičių produktų – pradėkite naudoti mažais kiekiais ir stebėkite save. Jei sergate lėtinėmis ligomis dėl bičių produktų vartojimo konsultuokitės su gydytoju.

 

Išlikime sveiki ir laimingi!

 

Mūsų bitučių produktai Jūsų imunitetui:

Bičių duonelė

2.7014.80
Pasirinkti savybes This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Bičių žiedadulkės

2.156.70
Pasirinkti savybes This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

 

Savo straipsnyje rėmėmės šiais šaltiniais:

  • Besedovsky, L., Lange, T., & Haack, M. (2019). The Sleep-Immune Crosstalk in Health and Disease. Physiological reviews99(3), 1325–1380. https://doi.org/10.1152/physrev.00010.2018
  • Nieman, D., & Wentz, L.M. (2019). The compelling link between physical activity and the body’s defense system. Journal of Sport and Health Science, 8, 201 – 217.

 

Parašykite komentarą