Kaip paruošti bičių pikio ekstraktą?

bičių pikis - propolis

Bičių pikis (propolis) gerai žinomas dėl jo antimikrobinių, priešuždegiminių, oksidacinį stresą stabdančių ir žaizdų gijimą skatinančių savybių, apie kurias rašėme straipsnyje 

“Kas yra propolis (bičių pikis), kokia jo nauda mums ir kaip jį vartoti” 

Na, o dabar, dalijamės keletu receptų, kaip pritaikyti bičių pikį sveikesniam savo gyvenimui. Tikimės, bičių pikio užpiltinės receptas ir patarimai, kaip paruošti bičių pikio ektraktą padės šį nuostabų bičių kūrinį panaudoti savo sveikesniam gyvenimui. 

 

1. Bičių pikio užpiltinės receptas

Bičių pikio užpiltinės receptas padės Jums namuose pasigaminti bičių pikio spiritinį tirpalą.

Kaip skiesti bičių pikį su spiritu? Pirmiausia – žinoti, kokios koncentracijos tirpalo norime. Dažniausiai naudojami 5 % ir 10 % propolio tirpalai. Taigi, norint turėti 10 % tirpalą 100 g propolio reikia 900 g spirito, o 5 % tirpalui tam pačiam propolio kiekiui reikės 1900 g spirito.

Paruošimas:

 • Sudėkime propolį ir spiritą į stiklinį indą ir gerai išmaišykime. Proporcijos pateiktos aukščiau. Geriausia naudoti 70 % stiprumo medicininį spiritą. Stipresnį galima atskiesti vandeniu.
 • Sandariai uždarius indą pastatome šiltoje tamsioje vietoje ir maišome bent porą kartų per dieną. Taip mišinį laikome ne trumpiau nei savaitę.
 • Po dviejų savaičių tirpalą būtina perkošti. Tada jau galima supilstyti į buteliukus ir vartoti. Kadangi tai – spiritinė ištrauka, jos galiojimo laikas neribotas.

 

2. Kaip paruošti bičių pikio ekstraktą vandenyje

Vandeninis bičių pikio ekstraktas, mokslininkų teigimu, turi net didesnes antibakterines ir fungicidines savybes, nei etanolinis.

Taigi, kaip paruošti bičių pikio ekstraktą vandenyje?

 • Gerai susmulkinus pikį užpilame vandeniu 1:9. Galime pavirti arba sandariame inde laikyti keletą dienų.
 • Po to viską nukošiame ir laikome tamsioje vietoje.

 

3. Kaip paruošti bičių pikio ekstraktą aliejuje

Aliejinis bičių pikio tirpalas mažiau dirgina gleivines ir labai tinka naudoti į nosį ar ant žaizdų.

Paruošimas:

 • Bičių pikį šildome kartu su norimu natūraliu aliejumi (kokoso, rapsų, saulėgrąžų, migdolų…) vandens vonelėje maišant pamažu. Santykis 1:20 ar 1:10.
 • Šildome iki 50 0temperatūroje ne ilgiau nei 10 min. arba tol, kol propolis visiškai ištirps.
 • Nufiltruojame įvairias nuosėdas.
 • Laikome tamsioje vietoje ar tamsiame įpakavime.

 

Norime priminti, kad bičių pikis – nėra vaistinis preparatas, todėl jis negali pakeisti visų Jums būtinų vaistų. Tikimės, kad bičių pikio užpiltinės receptas bei paprasti patarimai, kaip paruošti bičių pikio ekstraktą padės Jums būti sveikesniems ir laimingiems!

 

Bičių pikio ir kitų bičių produktų galite įsigyti mūsų parduotuvėje

Bičių produktai

Bičių duonelė

2.7014.80
Šviežios!

Bičių produktai

Bičių žiedadulkės

2.156.20

Bičių produktai

Bičių pienelis (apilakas)

28.60

Bičių produktai

Bičių pikis (propolis)

6.90

19 thoughts on “Kaip paruošti bičių pikio ekstraktą?

 1. Skaidrė says:

  Sveiki,
  Bičiu pikį užpyliau degtine.
  Ar kažkam tinkama tokia užpiltinė? Tik dabar sužinojau, kad naudojamas spiritas, ne degtinė 🙁

 2. Broliumedus says:

  Sveiki,
  Skaidrė, žinoma tai geriau nei nieko nevartoti 🙂 bet bičių pikio savybės geriausiai pasisavinamos yra 70 % stiprumo spirite. Spiritą iki 70 % atskieskite virintu arba distiliuotu vandeniu

 3. Darius says:

  Sveiki,pasidariau pikio užpilą,bet nenukosiau, pasidarė kartus .. neprarado savo gerųjų savybių?!

 4. Broliumedus says:

  Labas vakaras, Dariau,
  Tikrai bičių pikio savybėms nepakenkė 🙂 būkite ramūs. O perkošti niekada nevėlu

 5. Broliumedus says:

  Sveiki Audriau,
  Ne, naudokite geriau medicininį spiritą 🙂 Jo tikrai galima įsigyti alkoholio parduotuvėse

 6. hardsignal says:

  Sveiki, pasidariau užpiltinę 70g 70% spirito/ 30g pikio. Kaip ją vartoti dėl skrandžio bėdų tiksliau, dėl geresnio efekto? Nes vienur rašo lašinti 20-40 lašų į vandens/arbatos/pieno stiklinę ir gerti 30-60min prieš valgį, kitur vartoti gryną, 1 arbatinį šaukštelį 30-60min prieš valgį? Ačiū.

 7. Broliumedus says:

  Sveiki,
  Žinokite ir taip tinka ir taip 🙂 Pirmiausiai žiūrėkite kaip reaguoja Jūsų skrandis. Jeigu skrandis turi didelių problemų, išgerti rytais po arbatinį šaukštą gali būti sunku/skausmingą. Lašinkite į vandenį, bus ne toks didelis koncentratas, o poveikis toks pat 🙂

 8. iliukovicv says:

  Sveiki,
  Gal galite patarti, prašau, kaip ilgai galima laikyti tamsioje vietoje pagamintą bičių pikio ekstraktą vandenyje? Ir po kiek lašų ar arbatinį šaukštelį reiktų gerti per dieną? Ir geriau prieš ar po valgio?
  Ačiū labai Jums.
  Gražios dienos

 9. Broliumedus says:

  Laba diena,

  Rekomenduojame bičių pikį gerti rytais prieš valgį, po arbatinį šaukštelį 🙂 O tinkamai ir tamsoje paruoštas bičių pikis, negęsta

 10. remigijus.stoskus11 says:

  Sveiki. Pirmas klausimas. Užpiltinė aliejuje ar ja pasidarius yra galiojimo laikas per kurį reikėtų ja suvartoti? Antras klausimas jei pagardinčiau ja kaitindamas medumi ar dėl to neatsirastų galiojimo laikas?

 11. Broliumedus says:

  Laikykite tamsioje vietoje, nuo saulės spindulių ir jam nieko neatsitiks 🙂 Nerekomenduoju gardinti medumi ir ypač medaus kaitinti. Geriau mėginkite gardinti vaistažolėmis

 12. viktorija.samoskaite says:

  Sveiki,turiu 95 % spiritą kokiu santykiu reikėtų atskiesti šį spiritą,kad gautųsi bent 70% spiritą?pas mane 500ml kiekis spirito.

Parašykite komentarą